VESTUVINIAI ŽIEDAI: KAIP IŠSIRINKTI?
Svarstai, galvoji, dvejoji kokius vestuvinius žiedus pasirinkti? Šįkart trumpai drūtai pristatome dešimt svarbiausių taisyklių, kurios palengvins šį apsisprendimą.
1. Susiaurink savo pasirinkimą
Kadangi šis sprendimas svarbus ne tik tau, bet ir tavo antrąjai pusei, dar prieš apsilankant parduotuvėse, nutarkite svarbiausius dalykus. Kokios spalvos metalas jums patinka – baltas ar geltonas? Galbūt nešioji tik geltono ar raudono aukso papuošalus, tad baltos spalvos metalas (baltas auksas, platina) tau visiškai netiks. Jei nesutariate, galite rasti kompromisą – ieškokite žiedų iš abiejų spalvų metalų. Taip pat pakalbėkite ar ieškote kažko paprasto, ar ypač traukiančio akį? Ką manote apie žiedus su deimantais ar kitais brangakmeniais?
2. Nustatykite biudžetą
Auksinių žiedų pora gali kainuoti nuo 330 Eur iki dešimčių tūkstančių, bet dažniausiai jaunavedžiai žiedams skiria apie 1000-1500 Eur. Moters žiedas kainuoja 400-10000 Eur, o vyro nuo 170-3500 Eur. Pats mažiausias deimantukas kainuoja nuo 10 Eur, o graviravimas vienur įskaičiuotas į kainą, o kitur teks pakloti apie 10-30 Eur už kiekvieną žiedą. Standartiniame žiede telpa apie 30 ženklų. Tad galite preliminariai paskaičiuoti kiek norite ir galite išleisti vestuviniams žiedams.
3. Nesnauskite
Nepalikite vestuvinių žiedų paieškų paskutiniam mėnesiui. Nesvarbu, jog norite “kažko labai paprasto, kas būna kiekviename salone”, nes pasidairius dažnai norai pasikeičia. Vestuvinių žiedų gamyba prieš vasarą užtrunka net iki 1 mėnesio, o juk dar reikia išsirinkti!
4. Galvokite praktiškai
Prieš rinkdamiesi žiedus pagalvokite ir apie savo gyvenimo būdą. Gal neverta rinktis labai prabangaus žiedo, nes daugiausiai laiko jis praleis papuošalų dėžutėje kadangi nešiodama jį jausitės nepatogiai? Prisiminkite, kad vestuvinį žiedą mūvėsite kasdien, todėl atkreipkite dėmesį į akmenukų įstatymą, ar jie neklius už pirštinių ir drabužių. Daugelis žiedų dabar gaminami dabar su “comfor fit” (lietuviškai “komforto zona”), kai žiedas yra šiek tiek įgaubtas viduje, kad geriau nešiotųsi ir nespaustų piršto. Išsiaiškinkite ar tikrai nesate alergiški kokiam nors metalui.
5. Padarykite 20 metų testą
Pagalvokite apie save po 20 metų – ar dirbsite tame pačiame darbe, vaikščiosite į verslo susitikimus, gal daugiau laiko leisite gamtoje ar kapstydamasi darže… Visa tai pasverkite rinkdamiesi žiedus.
6. Raskite tinkamiausią dydį
Daugelis žmonių vestuvinį žiedą nusimauna retai, jie turi jį ir karštą vasaros dieną, ir žiemą, nėštumo ar menstruacijų metu, o svoris keičiasi ir pirštai tai storėja, tai plonėja. Rasti tinkamiausią žiedo dydį, kuris tiks visais atvejais, rimta užduotis. Rekomenduojame žiedo dydį matuoti kai esate ramūs ir kūno bei aplinkos temperatūra yra normali. Niekad nematuokite ryte ar po sporto, nes pirštai būna pabrinkę.
7. Patikrinkite kokybę
Paklausinėkite pažįstamų ar paskaitykite internete apie pasirinktą juvelyrinį saloną ar juvelyrą, o ypač atkreipkite dėmesį atsiimdami žiedus, nes grąžinti juvelyrinių papuošalų negalima. Atkreipkite dėmesį ar žiedo viduje yra praba, jei žiede yra deimantų – turi būti išduotas sertifikatas. Ir būtinai reikalaukite kasos čekio ar pajamų orderio!
8. Palaikykite švarą
Vestuvinių žiedų valymas yra vieni juokai. Jei žiede nėra jokių akmenų, tiesiog patrinkite minkšta medžiagos skiaute arba zomšos gabalėliu. Riebalus galite pašalinti pavalę tą vietą alkoholiu, patamsėjimus išimsite nuplovę skystu muilu, vandeniu ir keliais lašeliais amoniako. Jei žiedas su brangiaisiais akmenimis, plaukite žiedą šiltame muiluotame vandenyje, perbraukite švelniu šepetėliu ir nusausinkite medžiaga. Kas keletų atneškite žiedus ten, kur juos pirkote ir paprašykite juos atnaujinti.
9. Saugokite savo investiciją
Taip, metalai, o ypač platina yra pažeidžiami. Jei dirbsite su chemikalais, užsimaukite pirštines arba nusiimkite žiedą. Taip pat rekomenduojame žiedų vengti plaukiojant chloruotame baseine.
10. Nepameskite
Labai daug žmonių vestuvinį žiedą tiesiog… pameta. Nereikia dėl to panikuoti, nes jūsų šeimyninė laimė tikrai nesugrius, bet pasaugoti žiedelį tikrai verta. Namuose turėkite vieną nuolatinę vietą, kur pasidėsite žiedą prireikus jį nusimauti (dirbant darže ar šveičiant vonią). Kišenė – ne išeitis! Venkite vietų netoli kriauklės. Žinoma, dažniausiai pametama ne namuose, o sporto klube ar kitose vietose, kur tiesiog žiedas užmirštamas. Linkime, kad jums to nenutiktų.