OKSANOS IR SIMO VESTUVINIAI ŽIEDAI – KUO JIE YPATINGI?
Kartu su visa Lietuva Oksana Pikul-Jasaitienė planavusi vestuves jas atšventė stebint svečiams ne tik bažnyčioje, bet ir su prilipusiais prie kompiuterių ekranų. Tūkstančiais komentarų aptarta jaunosios suknelė, šukuosena, Simo išvaizda, o kartu su "Fashion Gold" specialistais aptarkime jaunavedžių vestuvinius žiedus. Kuo jie patraukė mūsų akį?
Skirtingi!
Oksana ir Simas spjovė į lietuviškus papročius ir pasirinko SKIRTINGUS vestuvinius žiedus! Mūsų šalyje įprasta, jog jaunojo ir jaunosios žiedai turi būti identiškai vienodi arba bent jau vos vos skirtingi. Dažniausiai jaunosios žiedelius papuošia keliais briliantais, bet dizainas lieka lygiai toks pat.
O.ir S. Jasaičiai žengė kojon su pasaulio mada ir pasirinko skirtingus vestuvinius žiedus pagal paskutines pasaulio tendencijas! Taip, jie abu yra balto aukso spalvos, bet daugiau panašumų juose nėra.
Oksanos 6 milimetrų pločio žiedas papuoštas mažais deimantais, kurie visad spindės ir primins nuotakai apie jos svarbiausią gyvenime dieną. Tai klasikinis moteriško vestuvinio žiedo modelis. Simo žiedas yra daug platesnis, 8-9 mm pločio, o vidurinė dalis iškilusi tam, kad būtų galima gražiau ir patogiau įdėti deimantus. Krepšininkas taip pat mėgsta deimantus, nes 7 vietose įstatyti kvadratiniai briliantai, vadinamosios princesės formos, kurie šį žiedą tikrai puošia.
Vestuvinių žiedų mados pasaulyje jau seniai yra įprasta, jog jaunavedžiai renkasi žiedus ne iš sudarytų komplektų, bet tokius, kokių nori. Juk šiuos žiedus jiems reikės nešioti visą gyvenimą ir jie visada primins apie šią ypatingą dieną kuomet juos užsimovė.
Kiek kainavo?
Oksana ir Simas vestuvinius žiedus gaminosi pas juvelyrą, kuris, kaip teigia jaunamartė, nori išlikti nežinomas.
“Žiedų nepirkome, nes turėjome savo viziją ir dėl tokio pasirinkimo esame labai patenkinti”, – pasakojo mergina. Ji išdavė ir paslaptį – abu žiedai yra viduje išgraviruoti. Jos žiede parašyta “Simas”, o jo – “Oksana”. “Tai kaip meilės ir ištikimybės simbolis”, – teigė O. Pikul-Jasaitienė.
Kainos ji neišduoda, bet spėjame, jog Oksanos ir Simo žiedai jiems kainavo nuo 15 iki 20 tūkstančių litų. Žinoma, kaina gali labai skirtis nuo to, kiek karatų ir kokios kokybės deimantų yra juose. O.Pikul-Jasaitienės žiedas puoštas trimis briliantų juostomis, o vienoje jų, priklausomai nuo briliantų dydžio (0,005-0,01 karato) ir nuotakos piršto gali talpinti 30-40 akmenukų, tai reiškia kad jame apie šimtas briliantų, kurie bendrai sudaro nuo 0,5 iki 1 karato. Palyginimui galime pažiūrėti tokius žiedus salone “Fashion Gold”. Panašus žiedas tik su viena juosta deimantų kainuoja 6000 litų, tuomet spėjame, jog trijų juostų kainuotų apie 12-15 tūkstančių litų.
Simo žiedą puošia penki princesės formos deimantai po 0.1-0.15 karatą. Tokio vieno brilianto kaina Lietuvoje 500-700 litai, tad žiedas galėtų kainuoti apie 4000-6000Lt.
Kaip reikės prižiūrėti?
“Fashion Gold” specialistai Oksanai ir Simui pataria žiedų priežiūra patikėti juos gaminusiems juvelyrams. Būtina kas keletą metų apsilankyti ir palikti garantinei priežiūrai žiedus, jog juos iš naujo padengtų rodžiu ar nupoliruotų. Ką tai duoda?
Baltas auksas pagaminamas keliais būdais – maišant geltoną auksą su kitais metalais arba padengiant rodžiu. Pastarasis būdas yra populiaresnis – žiedai labiau spindi, o ant jų atsiradę susibraižymai lengvai pašalinami vėl rodžiuojant. Dažnai juvelyrai vengia tokio būdo, nes žiedas turi būti idealus, nes rodis išryškina visus defektus, o taip pat rodis yra brangesnis už auksą.
Žiedus kūręs juvelyras taip pat žino kaip yra įstatyti deimantai, patikrins ar jie vis dar tvirtai stovi. Atkreipkite dėmesį, jog dabar akmenys statomi taip, jog vidinėje pusėje nėra nė žymės (anksčiau būdavo matyti taškeliai), o išorėje deimantas iškeliamas kiek įmanoma daugiau stengiantis neuždengti jo spindesio.