L.VAGONĖ: „STENGIUOSI IŠLAISVINTI NUOTAKAS IŠ VESTUVINIŲ STEREOTIPŲ“
Vestuvės ir mada yra labai glaudžiai susiję – šiame versle besisukantys žmonės mato tendencijas ir naujoves, kurios būdingos ne tik šiai šventei, bet ir visam mados pasauliui. Todėl nestebina, kad vestuvių planuotoja Laura Vagonė neseniai tapo viena iš dizaino mokyklos „Vilnius Fashion Hub“ įkūrėjų. Kalbiname ją kas tai ir apie ką bei kiek naudos iš to gali turėti būsimi jaunavedžiai.
– Kas yra „Vilnius Fashion Hub“ – kam jis skirta ir ko moko?
– „Vilnius Fashion Hub” yra neformali dizaino mokykla, kur visi mylintys madą, nepaisant jų amžiaus, išsilavinimo, gali gilinti savo žinias ir įgyti praktinių įgūdžių ar tiesiog gauti gerą doze įkvėpimo. Šiuo metu pirmoji studentų grupė jau beveik įpusėjos kursą „Kaip gimsta mada”, kurio metu supažindiname su pagrindiniais mados kūrimo etapais: nuo idėjos iki kolekcijos sukūrimo, net jos pardavimo. Jie ne tik išgirsta teoriją iš profesionalų, bet ir praktiškai išbando viską: piešia eskizus, dėlioja moodboard’us, konstruoja rūbą. Taip patys gali atrasti, kas jiems labiausiai patinka, kas geriausiai gaunasi. Visose paskaitose jie gali susipažinti su realia dėstytojų patirtimi, išgirsti patarimų, kurių nerasi jokiam vadovėlyje. Netolimoje ateityje pasiūlysime daugiau programų, jau dėliojam datas, pranešėjus ir t.t.
Taip pat kuriame madai neabejingų žmonių bendruomenę, kur susitinka tiek jau garsūs mados profesionalai, tiek tiesiog madą mylintys žmonės. Siekiam, kad visi jie bendrautų, kartu kurtų, vystytųsi kritinis matymas ir mąstymas, galima būtų vertinti dizaino reiškinius ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mastu. Jau dabar inicijuojam kino vakarus, mados pristatymų peržiūras ir aptarimus. Norint tobulėti – reikia mokytis, domėtis, kalbėtis, diskutuoti.
– Kaip kilo idėja įkurti?
– „Vilnius Fashion Hub” idėją galvoje subrandino kolegė Akvilė. Ji su draugėmis yra sukūrusi aprangos prekės ženklą ir pati ieškojo kursų, kuriuose ne tik įgytų teorinių žinių, bet ir turėtų galimybę praktiškai viską išbandyti. Kursų, atitinkančių jos lūkesčius, nerado, todėl ir gimė šita neformalios dizaino mokyklos įkūrimo idėja. Geros idėjos užkrečia, taip susibūrė mūsų komanda. Ir turim, ką turim.
– Pirmoji grupė jau įpusėjo studijas – kokie pirmieji įspūdžiai, atsiliepimai?
– Kol kas įspūdžiai ir atsiliepimai tik geri. Grupė nedidelė, kiekvienas gauna dėstytojų dėmesio, stengiamės atsižvelgti į student pageidavimus. Man jau dabar šiek tiek gaila bus juos išleisti. Tiesą pasakius, galvoju, kad su kai kuriais iš jų vėliau vystysim vieną kitą kūrybinį projektą. Kiekvieną savaitę pas mus vis kažkas vyksta, mokykla toks tikrai labia gyvas darinys. Negalėčiau būti vidurinės mokyklos mokytoja ar administracijos darbuotoja, nes raudočiau išleisdama kiekvieną abiturientą.
– Ar žadate plėstis?
– Apie plėtrą galvojame nuo pat pirmojo susitikimo. Turim daug idėjų, tačiau neskubame visko įgyvendinti iš karto. Visos turime bendrą viziją ir kruopščiai atsirenkame idėjas, kurioms verta išvysti dienos šviesą.
Norime augti ir auginti savo studentą, tad ateityje siūlysime programas ir pažengusiems.
– Ar tai skirta tik merginoms?
– Tikrai ne. Tikiuosi, kad nebėra manančių, kad mada ir dizainas tik moterims. Tačiau turiu pripažinti, kad dailiosios lyties atstovės mūsų kursuose sudaro daugumą, kol kas turime tik vieną studentą vyruką, bet jis puikia moteriškoje kompanijos jaučiasi, pas mus atmosfera labai demokratiška, visi dalinasi vienu darbo stalu, visada yra užkandžių, arbatos ar kavos. Nenorim mokslų paversti katorga, žinios turi teikti tik pasitenkinimą.
– Dėsto didelis būrys žinomų specialistų – kaip jie reagavo į idėją ar noriai prisijungė?
– Gal esam geros pardavėjos, bet visi šią idėją sutiko labai palankiai. Net teko išgirsti, kad jau seniai brandina panašios mokyklos idėją, tačiau vis neranda laiko jai įgyvendinti. Tikiu, kad „Vilnius Fashion Hub” yra puiki galimybė mados profesionalams išbandyti save dėstytojo amplua, o taip pat pasidalinti žiniomis ir susitikti su potencialiais klientais.
– Ar organizuojate trumpesnius mokymus skirtus ne tik studijų dalyviams?
– Taip, šiuo metu organizuojame seminarą apie stilingas vestuves „Vestuvės ir mada“. Tai nebus dar vienas mugės tipo seminaras, kur skirtingi tiekėjai perša savo paslaugas. Dėstytojus atrinkom tuos, kurie paprastai neveda seminarų arba juos veda retai dėl laiko stokos. Kiekvienas iš jų yra savo srities asas, žengiantis koja į koją su laiku. Kiekvienas iš jų – charizmatiška asmenybė, kurios įdomu paklausyti. Tiesą pasakius, labai daug vestuvių suplanuoju, tikrai žinau, kas papasakos naudingos medžiagos ir įdomiai. Ateityje taip pat ketiname pasiūlyti trumpesnių mokymų įvairiomis temomis, į kuriuos bus kviečiami visi norintys.
– Ar stilingos Lietuvos nuotakos? Kur reikėtų pasistempti?
– Situacija tikrai gerėja. Nuotakos ir dizaineriai drąsėja ir aš tuo labai džiaugiuosi. Dažnu atveju aš būnu tas asmuo, kuris stengiasi išlaisvinti nuotakas iš vestuvinių stereotipų, kad nuotaka turi būti panaši į romantišką princesę. Visai ne. Svarbiausia – nuotaka turi būti savimi. Ir, jei normaliai gyvenime ji yra tikrai stilinga persona, kurios stilių, tarkim, galima apibūdinti kaip minimalistinį, kodėl staiga išgirdus žodį vestuvės jai susisuka galva ir prie bažnyčios ją pamatai pasipuošusią grabanomis, plazdančiais sijonais ir nėriniais. Taigi su šiuo seminaru mes nenorim mokyti, kad daryk taip, o ne kitaip, tiesiog norim parodyti, kad yra daugiau būdų tą dieną būti stilingai ir sukurti tokią šventę.
Daugiau informacijos apie seminarą „Vestuvės ir mada“ rasite www.facebook.com/events/149652718761164/
Plačiau apie „Vilniaus Fashion Hub“ veiklą – hwww.vfh.lt