KODĖL BŪTINA PASIRAŠYTI SUTARTĮ SU PASLAUGŲ TIEKĖJU?
Tikriausiai ne kartą teko girdėti besiskundžiančias nuotakas, kurios buvo apgautos savo paslaugų tiekėjų, gavo nekokybiškas paslaugas, teko susimokėti daugiau nei buvo tartasi, arba apskritai buvo apvogtos. Apie visai tai mums taip pat gali papasakoti įvairūs forumai, kuriuose gausu rekomendacijų arba nusiskundimų apie vizažistes, maisto tiekėjus, sodybų savininkus ar vestuvių vedėjus.
Tam, kad neliktumėte apgauti, turėtumėte tuo apsirūpinti patys. Profesionalus vestuvinių paslaugų tiekėjas, tikriausiai pats jums pasiūlys pasirašyti sutartį, tačiau tokio pasiūlymo nesulaukus, sutarties turėtumėte reikalauti patys. Kyla klausimas kodėl? Norime jums išvardinti pagrindines priežastis, kodėl pasirašyti sutartis su vestuvinių paslaugų tiekėjas tiesiog būtina!
Būsite garantuotas, jog gausite paslaugą. Pasirašius sutartį su vienu ar kitu paslaugų tiekėju, jūs turėsite visiškas garantijas, jog ta paslaugų firma ar asmuo, įvykdys savo įsipareigojimus bet kokiu atveju. Pasirašius sutartį paslaugų tiekėjas negalės neįvykdyti savo įsipareigojimų, kadangi tokiu atveju bus patrauktas administracinėn atsakomybėn arba sulauks kitų nuobaudų. Taip pat, sutartyje turėtumėte aptarti neįvykdytos paslaugos sąlygas. Tiksliau, kas atsitiktų, jeigu paslaugų tiekėjas neįvykdytų savo įsipareigojimų. Tai labai svarbus punktas, kuris privalo būti aptartas sutartyje.
Būsite garantuotas, kad gausite tai dėl ko susitarėte. Ši priežastis taip pat labai svarbi, jeigu vis tik svarstote sutarties nepasirašyti. Sutartyje turėtumėte smulkiai aptarti ir pačios paslaugos sąlygas. Pavyzdžiui, kelintą valandą atvyks DJ ir kiek laiko jis gros. Kelintą valandą turėtų pasirodyti vedėjas ir iki kelintos valandos jis ves renginį. Kokią valandą jūs galite pasiimti vestuvinę suknelę ir kada ją reikėtų gražinti. Šie dalykai atrodo labai akivaizdūs, tačiau pagalvokite apie tai, jeigu vestuvių vedėjas į jūsų vestuves vėluos 3 valandas, o atvykus atsiimti suknelės, ji nebus paruošta? Turėtumėte aptarti gręsiančias pasekmės, jeigu paslaugą gautumėte ne tokią dėl kurios susitarėte, arba žemesnės kokybės, nei nurodyta sutartyje.
Apgavystės atveju turėsite oficialų dokumentą. Net ir policijos ar teisėsaugos darbe galime matyti, jog niekas neturi teisės suimti tam tikro asmens, jeigu nėra įrodymų, jog jis nusikaltėlis. Lygiai taip pat ir pasirašant sutartis su paslaugų tiekėjais. Pasirašius tokią sutartį, apgavystės atveju, jūs turėsite oficialų dokumentą, kurį pateikus tam tikroms instancijoms, galėsite paslaugų tiekėją paduoti į teismą ir taip išsireikalauti kompensaciją ir žalos atlyginimą. Jeigu tokios sutarties neturėsite, jums bus labai sunku įrodyti, jog tam tikra firma ar asmuo neįvykdė savo įsipareigojimų. Dokumentas turi daug didesnę galią, nei žodis. O ir tam tikros instancijos be įrodymų negalės imtis atitinkamų veiksmų.
Sutarties sudarymas yra labai svarbus elementas užtvirtinantis jūsų ir paslaugų tiekėjo sandorį, tačiau turėtumėte apgalvoti ir tai, kokius punktus reikėtų įtraukti sudarant sutartį su paslaugų tiekėju. Taigi, priklausomai nuo to su kokiu paslaugų tiekėjų sudarote sutartį, turėtumėte įtraukti šiuos punktus:
• Kaina. Vienas svarbiausių punktų, kuris turėtų būti sutartyje, tai yra kaina. Aptarę kainos klausimą jums neteks permokėti, o paslaugų tiekėjas nepaprašys daugiau, nei buvo nutarta. Taip pat prie šio punkto turėtų būti aptartos avanso sąlygos.
• Paslaugos smulkmenos. Prie šio punkto turėtumėte aptarti visas teikiamos paslaugos sąlygas. (Pvz.: ar reikės papildomai mokėti už DJ aparatūrą, ar restoranas pasirūpins stalų ir kėdžių dekoru ir pan.);
• Teikiamos paslaugos data, laikas ir trukmė (kada turi atvykti DJ, kiek laiko renginį ves vedėjas, iki kelių valandų dirbs restoranas, kuriame švęsite šventę ir pan.);
• Kompensacijos sąlygos už neįvykdytą paslaugą arba nekokybiškai įvykdytą paslaugą;
• Atsarginis planas. Kas atliks paslaugą, jeigu jūsų užsakytas paslaugos tiekėjas to padaryti negalės? (Pvz.: susirgo jūsų vestuvių vedėjas, ar bus kas jį pavaduos?);
Priklausomai nuo to su kokios paslaugos tiekėju pasirašote sutartį įvertinkite ir kitas galimas sutarties sąlygas. Galite sutartyje aptarti ir paslaugų tiekėjo aprangą, taip pat paminėti, jog nenorėtumėte, kad paslaugų tiekėjas vartotų alkoholį šventės metu. Aptarti restorano darbuotojų aprangą ir elgesį ir kitus dalykus, kurie jums atrodo aktualūs. Nebijokite sutartyje aptarti ir gan keistų, tačiau asmeniškai jums rūpimų dalykų. Sutartį sudarote jūs, todėl ir sąlygos aptariamos joje gali būti įvairios.