Profesionalų patarimai planuojant vestuves patiems
Jei nusprendėte vestuves planuoti savarankiškai, pasimokykite iš patyrusių profesionalų, kaip tai daryti kokybiškai. Kalbame ne apie darbų sąrašą, kurį galite rasti žurnalo pirmuose puslapiuose, bet apie patį planavimo procesą. Toliau pateikiame kelis kertinius aspektus, kurie bus aktualūs, jei domina, kaip susiplanuoti vestuves patiems.
1 Išsigryninkite prioritetus
Pripažinkime, kad viskas, kas geriausia, už jūsų turimą biudžetą neišeis. Pati brangiausia suknelė, gražiausios dekoracijos, garsiausi atlikėjai. Todėl labai svarbu susidėlioti prioritetus, kas jums svarbu – vienai nuotakai aktualu jos įvaizdis, kita juokiasi, kad gali eiti su suknele iš paprastos parduotuvės. O kai kurie būsimi jaunikiai mieliau rinktųsi trankų vakarėlį iki paryčių nei vardinį kostiumą. Pasikalbėkite ir susidėliokite taškus ant i. Vestuvių planas turi turėti labai aiškius prioritetus.
2 Darykite tai konstruktyviai
Jei vestuves planuojate patys, o jose dalyvauja daugiau nei 10 žmonių, verta pasitelkti įvairias programėles: rašykite darbus elektroniniuose planuokliuose, žymėkite susitikimus bendrame kalendoriuje, o visas išlaidas, idėjas ir kitus reikalus pildykite lentelėje. Mažiau chaoso – lengvesnis vestuvių planavimas.
3 Įtraukite kitus
Susiplanuoti vestuves patiems, tai nereiškia, jog negalite prašyti pagalvos iš šalies. Profesionalios vestuvių planuotojos turi asistentus, kurie daro smulkesnius darbus – perskambina įmonėms ieškodami baltų kėdžių su aukso apvadėliais, lygina skirtingų maisto tiekėjų pasiūlymus, tad nebijokite ir jūs įdarbinti kitų. Nesijauskite, kad turite viską padaryti patys, nes tai – jūsų vestuvės. Artimiausi žmonės tikrai neatsisakys padaryti vieną kitą darbelį už jus.
4 Siekite vientisumo
Nereikia didelio biudžeto, jei jūsų vestuvių stilius ar tema atsikartos kiekviename vestuvių šventės momente. Būkite nuoseklūs, nesimėtykite ir venkite stilių mišrainės, tuomet vestuvės atrodys daug skoningiau.
5 Patirtis
Vestuvių planuotojos per sezoną suorganizuoja dešimtis vestuvių. Greičiausiai, jūs esate buvę vienoje ar kitoje šventėje, bet tai tikrai nesuteikia patirties. Pasikalbėkite su neseniai susituokusiais draugais, paklausinėkite jų patarimų, nebijokite pasimokyti iš jų klaidų ar pasinaudoti jų gerąja patirtimi. Savarankiškas vestuvių planavimas bus lengvesnis, nes kai kurių klaidų galėsite išvengti.
6 Sutartys
Nepamirškite su tiekėjais pasirašyti sutartį – vestuvių planuotojos turi sąrašą patikimų partnerių, su kuriais dirba, tad tos sutartys dažnai lieka formalumas. Jūs nežinote, kurie tiekėjai jūsų nepaves (tikėkimės, nė vienas), bet būtina pasirašyti sutartį, kad visi laikytųsi įsipareigojimų ir būtų mažai istorijų apie neatvažiavusį fotografą ar ne to skonio iškeptą tortą. Tiesa, nepamirškite perskaityti to, ką pasirašote.
7 Nepamirškite laiko kartu
Kartais poros gyvenime prieš vestuves būna tik vestuvių planavimas, tad venkite to. Atraskite laiko sau, kaip porai, ir jokių pokalbių apie tai, kas kiek kainuoja, ką pasakė teta Agnė ir kaip pavydi bendradarbiai!