KAIP PASIRINKTI VESTUVIŲ VALANDĄ
Kurią valandą tuoktis? Vieni ieško atsakymo „tardamiesi“ su žvaigždėmis, kiti paiso senolių išminties ir pan. Kiekvienas ras, į ką atsižvelgti, o mes rekomenduojame prioritetu laikyti PATOGUMĄ.
„Unsplash“ nuotr.
Dažniausiai rekomenduojama vestuvių valandą pasirinkti atsižvelgiant į tai, ką tą dieną planuojate padaryti, kad nereikėtų skubėti ar keltis ketvirtą valandą ryte. Žinoma, nesakome, jog tądien turite susiplanuoti solidų sąrašiuką darbų (jokiu būdu!), bet kalbame apie malonius darbus: makiažą, šukuoseną ir pan. Taigi, rezervuojant ceremonijos laiką vadovaukitės patogumo kriterijumi.
Jei tik turite galimybę, nukelkite ceremonijos laiką į antrą dienos pusę, idealiai tiktų 15 ar 16 valanda. Kodėl? Pirmiausia, jūs galėsite ilgiau pamiegoti. Tikriausiai dauguma būsimų nuotakų dabar pagalvojo, kad vargu, ar išvis tąnakt galės miegoti. Visgi jei pavyktų užmigti bent paryčiais, tai galėsite nusnūsti ilgiau. Kita vertus, net jei spirgėsite, nerimausite ir jaudinsitės, galėsite padrybsoti lovoje – tai irgi poilsis, kuris labai teigiamai prisidės prie jūsų išvaizdos ir nuotaikos.
Savaitė, o gal net pora savaičių iki vestuvių neabejotinai primins didesnį ar mažesnį chaosą. Be jūsų jaudulio, dar prisidės giminaičių laiškai, žinutės ir skambučiai. Dauguma jų norės pasitikslinti detales: vietą, laiką, kaip atvažiuoti ir pan., o jūs kartosite tą pačią informaciją begalę kartų. Tikėtina, kad su paskutiniais pasiūlymais ir viltimis, kad visgi bus taip, kaip nori jie, jus trukdys tėvai.
Pasitaiko, kad paskutinėmis dienomis paaiškėja, jog keli svečiai nedalyvaus, o tai reiškia, kad jūs turėsite supergreičiu perdaryti svečių susodinimo planą. Nusiteikite, kad per porą savaičių labai pavargsite – sakoma, jei iš anksto nusiteiki, būna šiek tiek lengviau. Todėl ir verta ceremonijai parinkti vėlesnį laiką, kad tądien nereikėtų suktis tarsi karuselėje.
Ryte atsikelkite apie 9–10 valandą, ramiai papusryčiaukite, pasvajokite, pamąstykite ir tiesiog pabūkite su savimi, galite pasikviesti artimiausią žmogų (gal tai mama, sesuo ar draugė). O tada jau leiskitės į malonios ruošos sūkurį: atsiduokite į profesionalios vizažistės rankas, plaukus patikėkite stilistei ir jauskitės tikra princese!
Visgi didelė dalis ceremonijų įvyksta 12–14 val. Žinoma, laikas nėra kažkuo blogas, bet, tikėtina, kad makiažui turėsite būti pasirengusi ankstyvą rytą. O jei vestuves švęsite vasarą, tai didelė tikimybė, kad bus karšta – pats vidudienis, kai saulė kaitriausia. O karštis tikrai nebus jūsų draugas, kuomet stresuosite ir jaudinsitės.
Ilgesnis miegas, poilsis ryte svarbus ir jūsų nuotaikai bei išvaizdai. Vestuvių dieną daug fotografuositės, bendrausite, šoksite, šypsositės, būsite pasitempusi, ir visa tai darysite su nuotakos suknele bei aukštakulniais. Atsikėlusi ankstyvą rytą, vargu ar vakarinėje dalyje dar skrajosite ant sparnų. Kad ir koks būtų kokybiškas makiažas, atslinkus vakaro sutemoms pažvelgusi į veidrodį vis labiau pasigesite reprezentatyvios išvaizdos, o šaunant fejerverkus vidurnaktį, jau svajosite apie poilsį ir miegą.
Vėlesnė ceremonija – tai dėmesys ir jūsų svečiams. Pagalvokite, jei ceremonija pirmoje dienos pusėje ar vidudienį, o vakarinė šventės dalis prasideda, pavyzdžiui, 19 valandą, tai svečiams, ypač atvykusiems iš toliau, tas laikas tarp ceremonijos ir vakarinės dalies yra laisvas. O juk jie taip pat bus pasipuošę, išsidabinę, tad negalės vaikštinėti prekybos centruose ar visą dieną praleisti kokioje kavinėje ar parkelyje, ant suoliuko mėgaujantis vasaros kaitra. Taigi, taip prisideda papildomų rūpesčių ir jums, nes visai gražu iš jaunavedžių pusės sugalvoti svečiams užimtumo programą.