AR VERTA SAMDYTI VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?
Vestuvių planuotoja, vestuvių planuotoja… kaip burtažodis kartojama frazė būsimų jaunavedžių lūpose. Jei prieš kurį laiką vestuvių planuotojos paslaugos buvo laikomos prabangos dalyku, tai dabar vis daugiau šiuolaikinių porų pasinaudoja vestuvių planuotojų paslaugomis ir taip nuo savo pečių nusimeta labai daug rūpesčių.
Tie, kurie naudojosi vestuvių planuotojos paslaugomis, puikiai žino, koks tai gėris. O kiti remiasi filmais, nuogirdomis, informacija internete ir spėlioja, kas gi toji vestuvių planuotoja, kokios jos funkcijos, ar ji reikalinga ir pan. Kad vietos interpretacijoms liktų mažiau, pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie šią profesiją.
Kas yra vestuvių planuotoja?
Tai žmogus, kuris ne tik suplanuos jūsų vestuves, atsižvelgdamas į jūsų poreikius, bet ir atsakinės į pačius banaliausius klausimus. Ji patars, kai nežinosite atsakymų į daugybę klausimų, nuramins, kai šimtąjį kartą pradėsite stresuoti.
Vestuvių planuotoja ne tik atlieka savo tiesiogines pareigas, ji tampa drauge, mokytoja, patarėja, psichologe.
Kokie privalumai samdant vestuvių planuotoją?
Taupomas būsimų jaunavedžių laikas ir garantuota šventės kokybė – tai esminiai privalumai. Įsivaizduokime, kad vestuves pasiryžtate planuotis patys. Išvardinkime kelis dalykus, kurių greičiausiai reikės šventei: muzikos grupė, floristas, balionai, žvakės, girliandos, kvietimai, stalo kortelės ir t. t.
Ne paslaptis, pasirinkimas šiandieninėje rinkoje didžiulis. Tad kaip rinksitės? Kiekvienos smulkmenos ieškosite internete? O kaip žinosite, kad pardavėjas patikimas? Kad daiktas atrodys reprezentatyviai? Kad viską gausite laiku? Ar susitiksite su daugybe šventės vedėjų, floristų, dekoratorių, fotografų? Kiek visam tam reikės laiko! Ir… negalite būti tikri, kad pasirinkote teisingai, kol viskas nesuguls į bendrą šventės koncepciją jau Didžiąją dieną.
Kiek kainuoja samdyti vestuvių planuotoją?
Kaina nėra fiksuota, nes ji priklauso nuo daugelio aspektų: planuotojos turima patirtis, kiek laiko iki vestuvių liko, kokie jaunavedžių poreikiai ir pan. Įvertinus rinkos tendencijas galima pasakyti, kad vestuvių planuotojai savo šventės biudžete reikėtų išskirti apie 500 – 2500 eurų.
Ką daro vestuvių planuotoja?
Tai labai dažnas klausimas, bet atsakyti į jį konkrečiai yra sunku. Vestuvių planuotoja daro tai, ką reikia daryti, kad vestuvių šventė būtų ypatinga. Kiekvienos vestuvės yra individualios, todėl ir planuotojos funkcijos ne visada tos pačios. Vieni jaunavedžiai vestuvių datą pasirenka patys, kiti prašo planuotojos pagalbos parinkti gražią ar, astrologų nuomone, tinkančią datą; vieni vestuvių vietą pasirenka patys, kiti prašo planuotojos pagalbos; vieni jaunavedžiai žino, kokia spalva dominuos jų šventėje, kiti klausia pla- nuotojos patarimų, tendencijų ir t. t.
Vestuvių planuotoja sustyguoja visą vestuvių dieną, kad jaunavedžiams nereikėtų skubėti, patirti streso, pasirūpina kiekviena detale. Šventės strategijos sukūrimas reikalauja atsidavimo ir mei- lės savo darbui.
Tokia vestuvių planuotojos darbų sąrašo pradžia patvirtina, kokį atsakingą darbą ji dirba ir kiek rūpesčių perima nuo jaunavedžių pečių. Juk vestuvių šventės laukimas jauniesiems turi būti maloniai jaudinantis ir dovanoti ne bemieges naktis bei pajuodusius nuo streso paakius, bet švelniai pilve plazdančius drugelius.
Kaip pavyzdį, pateikiame sąrašą darbų, kuriuos atliko planuotoja konkrečioms vestuvėms (sąrašas nėra baigtinis ir gali būti papildytas dar daugybe punktų – viskas priklauso nuo jaunavedžių poreikių):
– susitikimai su jaunavedžiais (tokių susitikimų buvo išties nemažai);
– sudaryta preliminari vestuvių šventės sąmata;
– pasiūlytos galimos vietos ceremonijai, šventei, fotosesijai;
– jaunavedžiams suteikta informacija apie reikalingus dokumentus sudaryti santuokai bažnyčioje ir civilinėje metrikacijoje;
– pasiūlyti šventės vedėjai, muzikos grupės, DJ, floristai, fotografai ir kt.;
– drauge su jaunavedžiais aplankytos svarstomos šventės vietos;
– jaunavedžiai vestuvėms pasirinko sodybą kaimo vietovėje, o čia maitinimo paslaugos neteikiamos, todėl kitas uždavinys – pasirūpinti maisto tiekėjais ir su jaunavedžiais bei maisto tiekėjais suderinti šventės meniu;
– su visais pasirinktais rangovais sudarytos sutartys (čia vėlgi laimi jaunavedžiai – didelį patirties bagažą turinčios planuotojos dėl ilgalaikio bendradarbiavimo su tiekėjais gauna puikių nuolaidų, todėl vestuvių biudžeto suma gali pastebimai sumažėti);
– sudarytas pirminis šventės dienos planas;
– drauge su jaunavedžiais keliauta į degustacijas, vertinant alternatyvius maisto tiekėjus;
– suderinti vestuvių kvietimų maketai, užsakyti kvietimai ir išsiųsti vestuvių svečiams;
– užsakytos valso pamokos jaunavedžiams;
– pasiūlyti šventės dekoro variantai, atsižvelgiant į vyraujančias tendencijas, šventės stilių, numatomą biudžetą;
– svečiams, kurie atvyks iš kitų Lietuvos miestų arba iš užsienio, suderintas transportas, nuvešiantis svečius į šventės vietą.
Ar norite visa tai padaryti patys?