5 TEMOS, KURIAS BŪTINA APTARTI PRIEŠ TUOKIANTIS
Čia pateikiami svarbiausi klausimai, kuriuos būtina aptarti su savo sužadėtiniu prieš vestuves – ir iš tikrųjų normalu, jei turėsite skirtingas nuomones jais.
Gal esi šiuo metu užsiėmusi priešvestuviniais reikalais, o gal tai tau dar visai nerūpi. Šiaip ar taip, turbūt žinai, jog yra keletas „keblių“ temų poroms, kurias reikėtų aptarti prieš santuoką. Žemiau pateikti klausimai – gali sukelti „sunkius“ ginčus, todėl priimk juos kaip jūsų būsimos šeimos tobulėjimo gidą.
1. Jums reikia pakalbėti apie – VAIKUS
Jei apie tai dar nesikalbėjote, dabar pats laikas aptarti ar jūs abu norite turėti vaikų. Labai svarbu nesustoti ties šiuo vienu klausimu, o išvystyti temą. Išsiaiškinkite kokia yra kiekvieno jūsų pozicija prieš imantis konkrečių veiksmų bendrai. Ar esate pasirengę įvaikinimui, jei tai būtų vienintelė galimybė turėti vaikų? Kokių veiksmų imsitės, jei vaikas neklausys? Ir panašūs klausimai ateityje gali būti didesnių barnių priežastis, todėl geriau juos išsiaiškinti dabar.
Tačiau normalu turėti skirtingas nuomones klausimu – kiek norėtumėte turėti vaikų? Po pirmagimio galėsite geriau įvertinti kiek iš tikrųjų norite turėti vaikų. Skaičius nėra toks svarbus kol sutariate už kiek laiko jūs planuojate jų susilaukti – kiek metų ketinate palaukti.
2. Jums reikia pakalbėti apie – PINIGUS IR KARJERĄ
Viena didžiausių barnių tarp sutuoktinių priežastis – finansai. Taigi, pakalbėkite apie tai dabar, kad išvengtumėte nesutarimų vėliau. Nuspęskite ar turėsite bendrą sąskaitą ir bendrą biudžetą ar atskiras sąskaitas. Nusistatykite kurias sąskaitas naudosite kasdienėm išlaidoms, o kurias didelėms investicijoms. Jei vienas iš jūsų yra „pinigų leidėjas“, o kitas „taupytojas“ – turėkite atskiras sąskaitas asmeninėms išlaidoms, tuomet abu būsite patenkinti. Nėra vieno teisingo sprendimo kokią finansinę strategiją pasirinkti. Turite patys išsiaiškinti kas veikia, o kas ne – būkite racionalus ir bendraukite tarpusavyje. Ta pačia nata pakalbėkite ir apie savo karjeras. Ko norite pasiekti per ateinančius penkerius metus? Kaip matote savo darbo dieną ateityje? Kokio atlyginimo siekiate? Sudėjus jūsų lūkesčius ir tikrovę į vieną vietą aplenksite būsimus nesutarimus dėl atlyginimo.
Tačiau normalu turėti skirtingas nuomones klausimu – kiek valandų per dieną jūs turėtumėte dirbti? Jie vienas iš jūsų dirba 12-14 valandų per dieną, tai gali kelti sunkumų santuokos pradžioje. Bet gali būti ir sutarta, jog finansinis stabilumas šiuo metu yra svarbesnis ilgalaikėje perspektyvoje. Tai kompromisas, kurį turite pasiekti kartu.
3. Jums reikia pakalbėti apie – RELIGIJĄ IR VERTYBES
Nors tai gali atrodyti ir nesvarbu šiuo metu, tačiau religija ir vertybės vaidina didesni vaidmenį santuokoje, nei tai gali pasirodyti. Daugelyje šeimų barniai prasideda, kai pasirodo, jog vienas iš sutuoktinių yra labiau religingas nei manė kitas. Jūs galite tuoktis ir nekreipdami į tai dėmesio, tačiau problemos prasidės, kuomet reikės priimti sprendimus kaip auginti vaikus. Todėl pakalbėkite apie savo tikėjimą ir kaip tai įtakos jūsų bendrą gyvenimą.
Tačiau normalu turėti skirtingas nuomones klausimu – nesutarimai su uošviais. Šis klausimas yra bendras bet kurioje santuokoje ir jis išgyvenamas. Pavyzdžiui, Jūs galite susitarti, jog tai normalu, jei vyrui vykstant aplankyti tėvų, jums nereikia kiekvieną kartą važiuoti kartu. Esminis dalykas, kad nei vienas iš jūsų nesijaustų, jog uošviams teikiama pirmenybė.
4. Jums reikia pakalbėti apie – KAIP ELGTIS PER BARNIUS
Nesutarimai yra neišvengiami, tačiau kaip poros jų metu elgiasi lemia didesnius barnius. Įsitikinkite ar suprantate vienas kito elgsenos būdą konflikto metu. Prisiminkite praėjusį konfliktą: kas nutiko? Ar vienas atsisakė kalbėtis, o kitas negalėjo užmigti, kol klausimas neišspręstas? Koks jūsų pačios būdas bebūtų, išsiaiškinkite koks elgesys yra priimtinas šeimoje ir koks netoleruotinas. Išsiaiškinkite kaip turite elgtis, kad nesutarimų sprendimas būtų abiem priimtinas. Jei jis nenori apie tai kalbėti antrą valandą nakties, išmokite šiek tiek atsitraukti.
Tačiau normalu turėti skirtingas nuomones klausimu – nesutarimai dėl smulkmenų. Žmonės gali nesutarti kaip tvarkyti namus, kaip atlikti namų ruošos darbus, kuris valys vonios kambarį ir k.t. Bet tai yra klausimai kuriais galite susitarti ir juos išspręsti bendraudami.
5. Jums reikia pakalbėti apie – NERVINANČIUS IR „VEŽANČIUS“ DALYKUS
Jei yra kažkas, kas jums neduos ramybės santuokoje, geriau apie tai pakabėti anksčiau nei vėliau. Tegul jūsų partneris sužino, jog tu netoleruosi jei jis visada flirtuos su kitomis moterimis. Ar jam visiškai nepriimtina jei tu visus pinigus išleisite pirkiniams. Kita vertus, jūs turite pasipasakoti apie savo gyvenimo tikslus ir siekius – jus „vežančius“ dalykus. Pavyzdžiu norus gyventi užsienyje ar planus pradėti savo verslą. Įsitikinkite, jog būsimas sutuoktinis žino apie jūsų svajones ir joms pritaria.
Tačiau normalu turėti skirtingas nuomones klausimu – pomėgiai ir laisvalaikio užsiėmimai. Jei partneriui nepatinka daryti tai, kas yra tavo aistra, tu tai toliau galite daryti ir viena. Svarbiausiai, kad abiems būtų priimtina kiek laiko praleisti atskirai.
Karle Dru nuotrauka
Paruošta pagal theknot.com informaciją