10 NUOTAIKŲ KLAIDŲ RENKANTIS VESTUVINĘ SUKNELĘ
Ko gero, pirmas klausimas, kuris iškyla merginos galvoje, kai jai vaikinas pasiperša – kokią suknelę reikės išsirinkti? Kiekvienai nuotaikai norisi būti savo šventės karaliene, todėl šis klausimas toks svarbus. Žinoma, išgirsite šimtus patarimų iš draugių ir artimųjų, kaip išsirinkti vestuvinę suknelę. Tačiau mes norime užbėgti įvykiams už akių ir papasakoti, kaip išsirinkti suknelę nedarant tipinių klaidų.
VZX photography nuotrauka
1. Didelė “palaikymo grupė” matuojantis
Suknelės paieška – reikalas atsakingas. Tačiau nereikia įtraukti į šį procesą per daug žmonių. Įsivaizduokite, kaip kiekvienas reikš savo nuomonę, jog ši suknelė graži, o ana visai jums netinka. Kaip nesusipainioti? Entuziastingi plojimai arba susižavėjimo kupini atsidūsėjmai jus dar labiau supainios ir pati nebežinosite, ko norite. Žinoma, žvilgsnis iš šono yra svarbus, todėl geriau į suknelės primatavimą pasikviesti vieną ar du asmenis. Jie bus objektyvūs ir pirmiausia paisys jūsų norų.
2. Pernelyg ankstyvas suknelės pirkimas
Jei imsite matuotis vestuvines sukneles prieš metus, tikimybė įsimylėti į kurią nors iš jų labai didelė. Ir mintis, jog jums patikusią vienintelę suknelę gali kas nors nusipirkti, neduos jums ramybės. Rinktis suknelę geriausia tada, kai jau turite pakankamą kiekį pinigų jai įsigyti ir kai aiškios kitos vestuvių detalės. Juk nuo šventės vietos ir stiliaus bei tematikos daug kas priklauso! Sutikite, jog pūsta suknelė netiks, pvz. vestuvėms paplūdimyje, o graikiško stiliaus suknelė niekaip nederės prie vintažinės ceremonijos.
3. Per daug suknelių, kurias matavotės
Paprastai moterys renkasi tarp 4-5 pagrindinių pretendenčių į tą “pačių pačiausią” suknelę. O kartais pasirenkama net 10-15 suknelių iš įvairių salonų. Tačiau nesibaigiančiame primatavimų chaose pavojus gali būti tas, jog tarp visos šūsnies suknelių galite nebeįžiūrėti tos vienintelės jums patinkančios, juk jos visos unikalios.
4. Apgaulingos nuolaidos
Neskubėkite susigundyti garsaus dizainerio vestuvine suknele su didele nuolaida – tokią klaidą daro visos nuotakos, svajojančios apie brangią kokio nors brendo suknelę. Nesiginčysime, galima įsigyti už kuklią sumelę suknelę, kurios tikra kaina dvigubai ar trigubai aukštesnė. Bet prieš pirkdami, įsitikinkite, kad ji neturi defektų, nes po to turėsite išlaidų taisymui ar cheminiam valymui.
5. Ne tas dydis
Daugelis nuotakų planuoja sumažinti kūno svorį prieš vestuves, tad nori nusipirkti vienu ar dviem dydžiais mažesnę suknelę (tai ir stimulas sulieknėti). Bet toks sprendimas iš esmės klaidingas! Bet kuriuo atveju pirkite tokio dydžio suknelę, kuri jums šiuo metu tinka.
Ir nepamirškite, kad skirtingų brendų ir modelių suknelių dydžiai skiriasi. Jeigu visada dėvėjote 40 dydžio, bet vestuvinė suknelė tokio dydžio jums per ankšta, o salone jums siūlo imti 42 – įsiklausykite. Neteikite didelės reikšmės skaičiams, juk svarbiausia – kaip jaučiatės su ta suknele.
Nuotraukos autorė – Vita Jurevičienė
6. Užsiciklinimas viename stiliuje
Labai tipiška situacija, kai nuotakos išeina iš vestuvinio salono visai ne su tokia suknele, apie kurią svajojo arba kokia, jūsų nuomone, jums geriau tinka. Nuostabu, jei turite supratimą apie suknelės stilių ir modelį, kurio jums norisi. Bet nereikia užsiciklinti vienoduose variantuose. Patyrę konsultantai gali pasiūyti jums suknelės alternatyvą, tinkančią jūsų figūrai. Neatsisakykite – juk už pasimatavimą pinigų niekas neima. Galbūt apsirengusios būtent ta suknele pamatysite, kad būtent tai, ko ieškojote!
7. Suknelės, kuri jums visai nepatinka, įsigijimas
Taip gali nutikti, jei jums daro spaudimą. Dažnai mamos, kurios perka savo jaunoms dukroms sukneles, diktuoja taisykles dėl to, jog už suknelę moka jos. Arba nuotaka gali pasiduoti draugės įkalbinėjimui įsigyti tą suknelę, kuri jai patinka, o ne jums.
Jei jums pataria pirkti tą labai superinę, anot mamos ar draugės, suknelę, kuri jums nepatinka – nepasiduokite! Geriau turėti ne tokią brangią suknelę, bet kuri jums bus tikrai prie širdies ir kurią nusipirkite už savus pinigus.
8. Suknelės, kurios negalite sau finansiškai leisti, pasimatavimas
Jei jau žinote, koks jūsų vestuvinis biudžetas, matuokitės tik tas sukneles, kurios įtelpa į jį. Kitaip, jūsų lauks didelis nusivylimas. Nėra nieko liūdniau, nei įsimylėti į prabangią suknelę: jūs vėliau visas kitas lyginsite su šia ir vis nuliūsite, kad jos ne tokios geros kaip ta idealioji, kurios negalite sau leisti.
9. Papildomos išlaidos
Nereikia ir apie jas pamiršti, kai planuojate vestuvinį biudžetą. Jei užsakinėjate suknelę internetu arba renkatės iš salono katalogo, gali nutikti taip, jog ją reikės šiek tiek pataisyti pagal jūsų figūrą, o tai papildomos išleidos, plius – pristatymas.
10. Salono pasirinkimas
Prieš pasirenkant suknelę, žinoma, reikia juk išsirinkti vestuvinį saloną. Jei ieškote atitinkamo brendo arba konkretaus dizainerio suknelės, pirma sužinokite oficialių jų atstovų adresą. Priešingu atveju, rizikuojate nusipirkti klastotę. Dėl tos pačios priežasties nepirkite suknelės “iš rankų” arba iš abejotinų internetinių svetainių.