Misija (ne)įmanoma – svečių susodinimo planas
Netelpa, lieka laisvos vietos, nepatogu praeiti padavėjams, nėra kur šokti – kaip susodinti vestuvių svečius? Tai nėra taip paprasta. O jei dar įvertinsime asmeniškumus, kad kažkas su kažkuo nesikalba ar sėdėdamas toliau nuo jaunavedžių įsižeis – vestuvių svečių susodinimo planas tampa geru galvosūkiu. Ką apgalvoti, į ką atkreipti dėmesį ir kaip sudaryti svečių susodinimo planą vestuvėms?
Anksčiau pradėjus mažiau rūpesčių
Svečių susodinimo planas – ne vestuvių planavimo pabaigai. Nebijokite anksčiau išsiųsti kvietimus ir būtinai paprašykite į juos atsakyti, kad galėtumėte ramiai planuoti, kaip sutalpinti visus tikrai šventėje dalyvausiančius svečius. Elektroniniu paštu ar telefonu susitikslinus galinčių dalyvauti sąrašą, ramiai apsvarstysite, kur geriausia kiekvienam vieta.
Sugrupuokite svečius
Giminaičiai, Jos draugai, Jo draugai, bendradarbiai – paprasta sugrupuoti svečius, bet nepamirškite, kad vestuvės yra geriausia proga tapti viena didele šeima, todėl planuodami susodinimą prie stalo nesodinkite vien tik vienos kompanijos žmonių. Svarbiausia taisyklė – kiekvienas žmogus prie stalo turi pažinoti vieną arba du žmones prie to paties stalo, kad nesijaustų vienišas, bet tuo pačiu turėtų galimybių atrasti naujų pažinčių. Pagalvokite apie žmonių pomėgius, įvertinkite ir praeities nuoskaudas, kad vestuvių vakarienė netaptų proga kivirčytis.
Vaikų stalas vestuvėse
Kur sodinti vaikus vestuvėse: su tėvais ar atskirai? Jei vestuvėse galima atsivesti vaikus, tuomet geriausia juos pasodinti prie atskiro stalo su jiems skirtu meniu ir veiklomis.
Stalų forma
Stalai skirstomi į apvalius, kvadratinius, stačiakampius ir ovalo formos. Kiekvienas jų turi savo privalumų, pavyzdžiui, sėdint prie kvadratinių stalų žmonėms lengviau bendrauti, o štai prie apvalių yra daugiau vietos kojoms.
Jokių vienišių stalų
Svečių susodinimo planas neturėtų turėti stalo, skirto vienišiems svečiams. Anksčiau svečius be antros pusės, kaip ir vaikus, dažnai susodindavo prie vieno stalo – maža ką, gal susipažins? Tai netaktiška šių svečių atžvilgiu. Aišku, vienišą draugę prie nevedusio pusbrolio pasodinti galite, jei tik šie žmonės neįsižeis, bet šalia jų sodinkite žmones, su kuriais jie smagiai praleis laiką ar turės, apie ką pasikalbėti, o ne pagal tai, ar jie turi antrą pusę.
Palikite vietos
Pasiimkite salės grindų planą ir pradėkite dėlioti ne staliukus, bet vietą grupei ar didžėjui, tuomet suplanuokite šokių aikštelę, desertų stalą. Tik tada galima dėlioti staliukus. Profesionalai skaičiuoja, kad 50 proc. vietos salėje sunaudojama desertų stalui, didžėjui, šokių aikštelei ir praėjimams, tik visa kita likusi erdvė lieka staliukams.
Atstumai tarp stalų vestuvėse
Nors ir labai norisi sutalpinti kuo daugiau svečių, palikite vietos praeiti tiek svečiams, tiek padavėjams. Atstumai tarp skirtingo stalo atitrauktų kėdžių praėjimui turi būti bent 80 cm pločio.
Kiek tilps?
Dažniausiai tenka patikėti šventės vietos savininkų žodžiu, kiek svečių telpa jų erdvėje. Iš tiesų, skaičiuojama, kad vienam žmogui reikia 1,8 kvadratinio metro erdvės banketinio tipo, kai žmonės tik stovi, šventei. Tai reiškia, kad 100 žmonių sutalpinsite į 180 kvadratinių metrų salę. Jei planuojate vakarienę prie stalų, rekomenduojama skaičiuoti 3,5–4,5 kvadratinius metrus vienam žmogui. Tai yra 100 žmonių vakarienę sutalpintumėte į 350–450 kvadratinių metrų salę.
Vestuvių šokių aikštelė
Kuo didesnė, tuo geresnė, turbūt dėl to niekam nekyla klausimų, bet iš tiesų – mažiausia šokių aikštelė turėtų būti 4×4 m dydžio, bet tai tikrai bus labai labai mažai vietos.
Išmatavimai
Rekomenduojamas plotas vienam asmeniui (ypač skaičiuojant kvadratinius stalus) – plotis 45–50 cm, gylis į stalo vidurį – 40 cm. Plotis priklauso nuo stalo išmatavimo – ar vieta dekoruojama polėkštėmis (tuomet reikės daugiau vietos), ar be jų, galbūt yra kiti papildomi dekoro elementai. Taip pat priklauso ir nuo kėdžių pločio – jis dažniausiai būna 45–50 cm.
Neišskirkite porų
Dažnai vietos prie stalo būna neporinio skaičiaus – įvertinkite, kad tuomet turėsite ir susodinti keletą porų bei atskirai vieną žmogų. Ar jam bus smagu? Įvertinkite tai planuodami kėdžių skaičių prie stalų ir, jei vienišų draugų ar artimųjų neturite, geriau pasirinkite lyginį kėdžių skaičių prie stalų.
Prisitaikykite
Lūkesčiai lūkesčiais, bet realybė ne visada būna tokia, kokios norime. Labai dažnai pasitaiko, kad rinkoje yra tik tam tikro standartinio dydžio stalai ar kėdės ir nerasite to, apie ką svajojote. Tad iškart neužsibrėžkite būtinai turėti tik labai konkretaus dydžio baldus.