KĄ BŪTINA ŽINOTI PUOŠIANT BAŽNYČIĄ
Jeigu nusprendėte priimti santuokos sakramentą, tai galbūt norite papuošti ir bažnyčią. Taisyklių šioje vietoje nėra, vieniems užtenka puokštelių prie klauptų,o kiti norėtų šiek tiek daugiau. Dalinamės patarimais ir idėjomis apie bažnyčios puošybą.
Apie tai, ką būtina žinoti apie bažnyčios dekoravimą kalbamės su „Janinos gėlės“ studijos floriste dekoratore Joana Zubrickiene.
– Sužinokite ar pasirinkta bažnyčia turi savo floristus ar galima joje puoštis patiems? Nemažai bažnyčių turi nuolatinius floristus kurie papuošia ir neleidžia puoštis patiems.
– Jei galima puoštis patiems, išsiaiškinkite kas yra leidžiama ir kas ne – kur statyti žvakes, ar galima tvirtinti prie suolų gėles/kaspinus, tiesti kilimą.
– Dažniausiai puošiamos erdvės bažnyčioje yra takas kuriuo jaunieji eina prie altoriaus, pačios ceremonijos vietos erdvė. Taip pat gražu papuošti altorių, įėjimą į bažnyčią.
– Priešais altorių dažnai statomi klauptukai jauniesiems, kurie gali būti apdengti audiniu, papuošti gėlių puokštelėmis, kaspinais. Klauptukų šonuose statomos didelės gėlių kompozicijos, žvakės.
– Takas gali būti dekoruotas žvakėmis, suolai puošti gėlėmis, vainikais, kaspinais.
– Jei žvakės leidžiamos, negalima jų dėti tiesiai ant grindų, būtina žvakidė. Tai gali būti tiesiog stiklinis padėkliukas, tačiau esant atidarytoms durims yra šansas kad vėjas dalį žvakių užgesins. Gražu skirtingo aukščio stikliniai cilindrai su cilindrinėmis žvakėmis, žibintai.
– Dedant žvakes – svarbiausiai saugumas. Neapdairiai padėta žvakė gali sukelti didelių nemalonumų, ypač jei nuotakos nuometas ilgas ar ceremonijoje dalyvauja vaikai.
– Nors ir gražiai skamba žiedlapių bėrimas nuotakai einant prie altoriaus, realybėje tai nėra taip patrauklu. Dažniausiai tikri žiedlapiai nėra leidžiami bažnyčios viduje, kadangi jie greitai įsitrina į grindis ir juos sudėtinga išvalyti, juos tenka pakeisti dirbtinais. Būtinai pasirūpinkite išbarstytų žiedlapių surinkimu.
– Jei planuojama žiedlapiais apipilti jaunavedžius po santuokos, tai kuo puikiausiai galima padaryti jiems išėjus iš bažnyčios. Šaunu, kad pirmieji išeina svečiai (dažnai jaunieji lieka įsiamžinti su kunigu ar prie altoriaus) ir laukia jaunavedžių. Ne kartą teko matyti, dėl nesusikalbėjimo jaunuosius laukiančius lauke, po to vėl grįžtančius į bažnyčią ir antrą kartą išeinančius. Visi nori tobulumo, tad jei nėra pagalbininko/ės, prieš santuoką jaunavedžiai turėtų paprašyti draugo ar giminaičio kad pakuždėtų svečiams atsistoti ir pirmiem išeiti. Tai puikiai gali atlikti liudininkai, pamergės. Žiedlapiai gali būti pateikti tūtelėse arba palaidi pintinėje, dėžėje.
– Kiek žiedlapių reikia barstymui? Skaičiuojama sauja arba tūtelė 2 žmonėms/porai. Žinoma jei planuojama virš 100 svečių, 50 tūtelių tikrai nereikia. Vidutiniškai apie 15-20, nes bers tik stovintys prie tako.
– Dažniausiai bažnyčia dekoruojama šviesiomis ar baltomis gėlėmis. Kokias gėles rinktis priklauso nuo bažnyčiai puošti skirto biudžeto. Reiktų rinktis gėles stambiais žiedais, nes bažnyčios erdvė yra didelė ir smulkios gėlytės tiesiog joje prapuls. Jei pasirenkama naudoti smulkiais žiedais gėles, jų reiktų naudoti daug, kad išgauti efektą.
– Labai tinka baltos hortenzijos, lelijos, pentinai, rožės, jurginai – tai yra stambiažiedės gėlės. Guboja, nors ir turi smulkius žiedynus, panaudojus jų daug, bus išgautas įspūdingas efektas.
– Be abejo atsižvelgiant į metų laiką gražu panaudoti spalvotas gėles, medžių šakas, kt.
– Ką daryti su gėlėmis po ceremonijos? Taupant pinigėlius jas galima pervežti į pobūvio vietą ir dekoruoti pasirinktą erdvę. Labai gražus poelgis, kai visos ar dalis gėlių paliekama bažnyčioje. Ypač jei tai nepopuliari kaimo bažnytėlė. Dažnai jaunavedžiai užsako gėlių kompoziciją specialiai paaukoti bažnyčiai.
– Būtina pasirūpinti, kad po ceremonijos viskas būtų sutvarkyta. Negalima palikti pribėgusio vaško, žiedlapių, kt. Dažnai bažnyčios turi tam atsakingus darbuotojus, tad gražu būtų tai susiderinti į priekį. Labai nemalonu, kai nuotakos mama po santuokos pati eina ir šluoja.
– Prie bažnyčios puošybos taip pat priskirčiau ir dovanotų gėlių nuvežimą į šventės vietą, todėl pasirūpinkite iš anksto, kas tai padarys. Idealu, jei floristai puošiantys bažnyčią pasirūpina tuo, nuveža gėles į šventės vietą, jas sutvarko ir panaudoja šventės vietos erdvių dekoravimui.
Floristai ir dekoro specialistai – „Janinos gėlės“