5 KNYGOS, KURIAS TURI PERSKAITYTI BŪSIMI SUTUOKTINIAI
Siekiant sukurti tvirtą santuokos pagrindą ir pastatyti tvirtus šeimos pamatus, neužtenka prisiekti amžiną meilę ir užmauti vestuvinį žiedą. Dar reikia ištesėti „ilgai ir laimingai“, „džiaugsme ir varge“ bei „ laimėje ir nelaimėje“. Tik susidūrę su kritinėmis situacijomis, suvokiame, ką šie priesaikos žodžiai reiškia iš tikrųjų. Kritimai ir pakilimai santuokoje yra normalus dalykas, tačiau svarbiausia iš visų duobių išsikapstyti. Sutuoktiniams išgyvenant santuokos krizę yra siūloma kreiptis į psichologus, lankyti įvairius sutuoktinių kursus ir pan. Nesiginčijame, jog tai naudingas dalykas, tačiau pradžioje siūlome jums paskaityti keletą knygų, kurios primins kokia yra santuokos reikšmė.
• „Per juokus į geresnę santuoką“ (Mark Gungor)
Knygoje „Per juokus į geresnę santuoką“ yra atskleidžiamos gyvenimo, meilės ir santuokos paslaptys. Amerikiečių pastorius Mark Gungor šioje knygoje dalijasi savo darbo patirtimi ir gvildena daugybe santuokinio gyvenimo problemų su kuriomis susiduria sutuoktiniai. Knygoje taip pat pasakojama apie skirtingą vyrų ir moterų mąstymą, seksualumą ir atleidimą. Autorius moko, jog ne romantika ar likimas gali sukurti tvirtą santuokos pagrindą, o tik darbas ir įgūdžiai gali ją išsaugoti.
• „Santuokos keliai ir klystkeliai“ (Andrey Kurpatov)
Autorius šioje knygoje pasakoja apie tai, jog santykių lipdymas, puoselėjimas bei jų išsaugojimas yra ne tokia lengva užduotis, kaip atrodo vestuvių dieną stovint prie altoriaus. Knygoje pasakojama apie tai, kodėl reikėtų patenkinti abiejų partnerių vidinius poreikius ir kodėl dažnai šeimoje kyla nesutarimų dėl tam tikrų paradoksalių dalykų. Autorius pasakoja, jog santuoka tai išsivadavimas nuo vienatvės, bilietas į laimę ir galimybę nesijausti vienišiems.
• „Penkios meilės kalbos“ (Gary Chapman)
Šioje knygoje pasakojama apie tai kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą, kaip išgirsti tai ką sako antroji pusė ir sugebėti suvokti tai, ko nepasako. Amerikiečių pedagogas ir pastorius Gary Chapman remdamasis ilgamete šeimų konsultavimo patirtimi, knygoje siekia išmokyti sutuoktinius kaip mylėti ir jaustis mylimiems. Autorius teigia, jog „Penkios meilės kalbos“ yra tai ko reikia skirtingiems žmonėms. Vieniems reikalingas laikas praleistas su mylimu žmogumi, kitiems – palaikymo žodis, galbūt dovanos ar švelnus prisilietimas. Na, o „Penkios meilės kalbos“, anot autoriaus, neabejotinai pakeis jūsų santykius su mylimu žmogumi.
• „Sutuoktinių dziudo. Skęstanti santuoka“ (Miroslav Plzak)
Čekų psichologas, šeimos konsultantas bei rašytojas, knygoje apie skęstančią santuoką pasakoja apie netobulą gyvenimą. Autorius su humoru dėsto mintis apie tai, jog sutuoktiniai greitai pamiršta pažadus apie ištikimybę, taip pat pasakoja apie rimtas moterų ir vyrų tarpusavio santykių problemas, o tuo pačiu perteikia ir savo patirtis bei įžvalgas. Rašytojas šmaikščiai pasakoja apie santuoką tarsi žaidimą su savitomis taisyklėmis, vyro ir moters vaidmenimis. Na, o ši knyga yra skirta tiems žmonėms, kurie siekia išmokti kurti darnią santuoką.
• „Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros“ (John Grey)
Minėtas knygos autorius, John Gray, yra filosofijos mokslų daktaras, o taip pat ir tituluojamas skaitomiausiu visų laikų knygų apie moterų ir vyrų santykius autorius. Šioje knygoje autorius taip pat kalba apie vyrų ir moterų santykius, pataria kaip išvengti nesusipratimų ir įtampos, kaip suprasti vyrų ir moterų kalbą, kaip ugdyti ir puoselėti darnius tarpusavio santykius ir vertybes, kaip derintis skirtingas moteriškas ir vyriškas savybes, bei daug kitų dalykų, kurie padės suprasti skirtingų lyčių būdo bruožus. Knygoje gausu gyvenimiškų ir tikroviškų situacijų, todėl kiekvienas skaitytojas gali įžvelgti ir savo santuokinio gyvenimo subtilybes.