GERAS VESTUVIŲ VEDĖJAS – koks jis?
Kai svečiai pradeda skirstytis nesulaukę vidurnakčio – ženklas ne koks ir greičiausiai dėl to kaltas ne neskanus maistas ar nuotakos suknelė, bet… vestuvių vedėjas. Kas yra geras vestuvių vedėjas ir kaip tokį išsirinkti – klausimas vertas milijono, bet kartu su patyrusiu šios srities atstovu vedėju Mantu Karpovičiumi ieškome atsakymo.
Paruošti namų darbus
“Vestuvių ir renginių vedėjai darbo turi ieškoti stengdamiesi padaryti puikias šventes, nes geriausia reklama – iš lūpų į lūpas. Dažnai būsimi jaunavedžiai pamato gerą vedėją draugų vestuvėse, bet patys bijo jį samdyti, nes nenori, jog vestuvės kartotųsi. Anaiptol, geras vestuvių vedėjas turi bazę ne iš septynių žaidimų ir gali prisitaikyti prie kiekvienos aplinkos ar svečių”, – teigė Mantas.
Jis taip pat teigia, kad tiek vedėjas, tiek jaunavedžiai – turi atlikti namų darbus. Jeigu norite, jog jūsų šventę vestų žmogus, kuris yra lyg senas geras pažįstamas, turite jam pateikti medžiagą apie save, ką mėgstate, kaip susipažinote, papasakoti apie svečius.
“Jei įmanoma – smagu gauti informaciją apie svečius net su jų nuotraukomis. Kai jie atvyksta – iškart galiu betarpiškai bendrauti. Geras vedėjas turi renginio metu atsiminti kuo daugiau žmonių veidų ir vardų”, – darbo ypatybėmis dalinosi M.Karpovičius.
Vestuvės be “girdymo”
Svarbu, kad vestuvių planavimas vyktų vienu metu visuose “frontuose” – išsirinkus datą, iškart galite ieškoti vietos, maisto, dekoro ir, tuo pačiu, vėdėjo. Gerą vedėją užsisakyti reikėtų bent prieš pusę metų, o jeigu yra galimybė – ir anksčiau.
“Į mane kreipiasi tie žmonės, kurie nenori, jog svečiai būtų girdomi, įkalbinėjami pakelti stikliuką, verčiami sakyti tostus, dalyvauti žaidimuose per prievartą, negirdėtų gašlių užuominų. Jie nori savo šventėje jaustis laisvai, jaukiai ir linksmai”, – tvirtai žino Mantas. Turbūt apie tokias vestuves svajojame kiekviena iš mūsų.
Liudininkai – ne vedėjai
Vedėjas, pasikalbėjęs su jaunaisiais, išsiaiškinęs jų lūkesčius ir svajones, dėliojasi vakaro planą. Dažniausiai jo darbas baigiasi supjausčius vestuvinį tortą ar metus vestuvinę puokštę. Anksčiau išpopuliarėjęs keliaraiščio nuėmimas, dabar jau vėl praranda savo žavesį, nes nei nuotaka, nei jaunikis nenori šventės metu lįsti po sijonu.
“Dažnai į susitikimus su manimi ateina ir vestuvių liudininkai, kurie bijo, jog reikės labai ruoštis ar kažką daryti. Jeigu liudininkai aktyvūs, turi idėjų ir noro prisijungti prie vestuvių šventės veiksmo, tai jie gali tai daryti, bet jeigu nenori – viską pravedu aš”, – nuramino Mantas.
Dainuojantis vedėjas – privalumas?
Techniškai žiūrint, vestuvių vedėjo darbas susideda iš 5-6 “išėjimų”. Skaičiuojama, jog kiekvieną valandą vedėjas išeina ir organizuoja įvairias veiklas, kurios trunka iki pusės valandos. Tuomet – pertraukėlė. Juk nesinori, jog vidurnaktį svečiai sutiktų neišgėrę nė taurės vyno, nes per vedėjo veiklas neturėjo laiko prisėsti.
Mantas yra dainuojantis vedėjas, kuris yra baigęs Lietuvos muzikos akademiją.
“Manęs dažnai klausia ar čia fonograma ar aš čia pats dainavau. Niekas netiki, jog tai gyvas dainavimas, – šypteli jis. – Tiesa, labai daug įtakos turi profesionali garso įranga, kuri sukuria efektą, lyg būtum studijoje”
Prakalbus apie dainuojančius vedėjus egzistuoja dvejopa nuomonė – vieniems tai siejasi “joniką” pasibalnojusius pro šalį traukiančius artistus, o kitiems tai normalus solistas ar net žinoma žvaigždė.
“Tai nėra pagrindinė vakaro muzika, o tik gražūs akcentai”, – savo dainavimą apibūdina M.Karpovičius. Todėl išteku.lt rekomendacija – būtinai prieš užsisakydami dainuojantį muzikantą išgirskite jį dainuojant patys arba jo įrašus. Nepasitikėkite tik žodžiu ar kitų rekomendacijomis – muzikinis skonis visų yra skirtingas, todėl nesinorėtų sugadinti vestuves.
Mums patarė – vestuvių vedėjas Mantas Karpovičius.