Filtras
suknele_balta.jpg

~2013-06-04~

KODĖL VESTUVINĖ SUKNELĖ BALTA?

Turbūt kas antras vyras gali pajuokauti, kad balta yra šaldytuvo spalva, todėl ir vestuvinė suknelė yra tos pačios spalvos. Juodas humoras, o mes pakalbėkime apie tikrąją suknelės kilmę.

Dabar dažniau nuotakos renkasi dramblio kaulo, šampano ar švelniai rausvą suknelę, bet pripažinkime, kad balta lyg sniegas vestuvinė suknelė yra klasika ir išliks visad populiari. Dažniausiai manoma, kad balta yra nekaltybės simbolis ir anksčiau, kai tekėti reikėdavo 16-17 metų, merginos tikrai buvo nekaltos ir tyros. Bet iš tiesų nekaltybės spalva yra mėlyna - pažvelkite į Mergelės Marijos drabužius ir suprasite, kad tai tiesa. Viduramžiais ir anksčiau balta buvo gedulo spalva! Ir kai kurios kultūrose, ypač išpažįstančiose induizmą, taip yra ir ligšiol.

Nuotakos anksčiau vilkėdavo įvairiausių spalvų vestuvines sukneles, įskaitant ir juodą ar raudoną, o baltos suknelės madą “atnešė” karališkosios kilmės nuotakos ar bent jau iš pasiturinčių šeimų. Vestuvinė suknelė buvo siuvama iš sunkaus brokato audinio ir puošiama baltais bei sidabriniais siūlais. Balta buvo itin nepraktiška spalva, nes tokią dėvėti galėjai tik kartą, tad tokią spalvą sau leisti galėjo tik turtingos šeimos. Įspūdingą balto šilko suknelę su nuostabiais nėriniais, kuriuos ji dievino, savo vestuvių dieną 1840 metais vilkėjo karalienė Viktorija, kai teko už princo Alberto. Ji atrodė taip įspūdingai, kad šis jos pasirinkimas tapo nauja mados banga, kuria pradėjo sekti visos nuotakos!

Jaunosios iš Rytų - Indijos, Kinijos, Korėjos ir Vietnamo savo vestuvių dieną puošiasi raudonai, Japonijoje vilkti daug įvairiaspalvių suknelių, tad baltos paprotys atsirado tik Europoje. Ką tai reiškia šiuolaikinei nuotakai? Puoškis kokia tik nori spalva! Nėra prietarų ar tradicijų vilkėti baltai, tai tik paprasčiausia mada. Kokią spalvą mėgsti ir kuri puikiai tau tinka, tą ir turi rinktis. Tiesa, kartais kiekviena mūsų nori pabūti tikra princese...

1531112026antra_suknele_vakarui_foto_Laurynas_Butkevicius.jpg

ANTRA VESTUVINĖ SUKNELĖ VAKARUI - KOKIA GALĖTŲ JI BŪTI?

Laura DAILI

„Wedding Fashion Show“: LAURA DAILI

1509360858Foto-0113.jpg

„Wedding Fashion Show“: LIUTAURAS SALASEVIČIUS

Oscar de la Renta 2018 vestuvine suknele

OSCAR DE LA RENTA 2018 kolekcija

Vestuvinė suknelė Salonas R

18 IŠKIRPČIŲ FORMŲ VESTUVINEI SUKNELEI

MONCHERI salono suknelė

VESTUVINĖ SUKNELĖ: 5 SVARBŪS ATSAKYMAI

Nuotrauka Gladys Jem Photography

9 VESTUVIŲ NAUJOVĖS 2016-tais [PAPILDYTA]

Daugiau
naujienų

ajax loader