Filtras
1566307323tango_-_dolce_vita_2.jpg

~2019-08-20~

NETRADICINĖS PRAMOGOS VESTUVIŲ SVEČIAMS - ŠOKIŲ ŠOU PROGRAMA IR PAŠOKDINIMAS

Ar esate buvę vestuvėse, kuriose niekas nešoko? Jokios vestuvės neapsieina be šokių! Bene laukiamiausias ir įsimintiniausias šventinio vakaro akcentas — pirmasis jaunųjų šokis — įprastai tai būna klasikinis greito tempo Vienos valsas arba lėtasis angliškas valsas. Kai kurie jaunieji nustebina netikėtu neįprasto šokio žanro ar muzikinio kūrinio pasirinkimu. Na ir, žinoma, dažniausiai vakarą vainikuoja vestuvių svečių improvizacijos šokių aikštelėje iki pat paryčių. Su tradiciniais jaunųjų ir svečių šokiais viskas aišku: vestuvių svita laukia pirmojo jaunųjų šokio, na o jaunieji laukia kol svečiai įsisuks šokių aikštelėje, kad jie galėtų pasprukti į savo apartamentus ir dviese atšvęsti savo jungtuves.

Su tradicinėmis vestuvių pramogomis susiduriame kiekvienose vestuvėse: vestuvių muzikantai, dainininkai, iliuzionistai, ugnies šou, vedėjai bei didžėjai— visiems jau tapo gan įprastu reiškiniu vestuvėse. Todėl šį kartą plačiau apie dvi netradicines pramogas vestuvių svečiams ir, žinoma, patiems jauniesiems — šokių šou programą ir pašokdinimą. Net jei patys nemėgstate šokti, tikrai smagu pažiūrėti į kitus, kas ir kaip šoka.

Šokėjų pasirodymas vestuvių svečiams

Šokių šou programas, kaip pramogą vestuvių svečiams, paprastai užsako jaunieji. Tiesa, kartais jaunųjų tėvai, liudininkai, piršliai ar svečiai sugalvoja padovanoti šokių koncertą patiems jauniesiems. Dėl to vestuvėse praverstų asmuo – koordinatorius, pavyzdžiui vedėjas, kuris iš anksto žino ir jaunųjų, ir svečių paruoštas vakaro staigmenas bei gali pasirūpinti tinkamu pramogų eiliškumu, kad pramogos nesusidubliuotų, neprailgtų ir, kad vakaro eiga būtų dinamiška. Šokių šou programa išties paįvairina vakaro programą. Vedėjo žaidimas, muzikantų ar didžėjaus kūrinys ir šokėjų pasirodymas — keli tokie pakartojimai ir laikas pralekia apmaudžiai greitai bei įsimintinai smagiai.

Šokių repertuaro įvairovė

Kai kurios koncertinės šokių grupės turi tik vieno žanro šokius, pavyzdžiui tik rytietiškus pilvo šokius arba tik čigoniškus. Tačiau dauguma šokių grupių savo repertuare turi įvairiems laikmečiams ir tautoms būdingų, skirtingų žanrų šokių:

- rytietiškus pilvo šokius (angl. belly dance), pilvo šokius su spalvingais, blizgiais sparnais arba su šviečiančiais (LED) sparnais
- spalvingus braziliškus šokius, leisiančius pasijusti lyg Rio de Žaneiro karnavale;
- rusiškus;
- ugningus čigoniškus, romų tautos šokius;
- rock'n'roll;
- disco;
- can-can;
- tango ir kt.

Kai kurių šokių atlikimui reikalingos tam tikros sąlygos, pavyzdžiui: pilvo šokio sparnų grožis atsiskleidžia erdviose patalpose su aukštomis lubomis (arba lauke), o LED šviečiantys sparnai praranda prasmę jei šokis atliekamas dienos šviesoje, nes visas LED sparnų judesio grožis matomas tik tamsoje ar bent jau prietemoje. Na, o disko šokio blizgūs kostiumai, priešingai nei šviečiantys sparnai, ryškiau ir gražiau atrodo gerai juos apšvietus. Paprastai tokie šokiai kaip pilvo ir čigoniški būna atliekami basomis, dėl to, planuojant šokių šou programą įtraukti į savo vestuvių vakaro pramogų sąrašą, derėtų pasirūpinti, kad ant žemės tikrai nebūtų stiklo šukių ar kokių kitų aštrių dalelyčių.

Šokių pasirinkimas — skonio reikalas. Galbūt kai kurie šokiai patiems jauniesiems kelia malonias asociacijas ir nostalgiją: rytietiškas ar braziliškas šokis — dar neaplankyta svajonių šalis, rock'n'roll ar disco — pirmo bučinio ar šokio daina, tango — taip ir nepradėtos lankyti šokio pamokos. O galbūt esate ne prasmės, o linksmybių ieškotojai ir tiesiog norite nuotaikingo vakaro savo vestuvių svečiams? Tokiu atveju kankanas ir uždegantys čigoniški šokiai kaip tik Jums!
Jei jaunieji turi jiems ypatingą dainą, gali kreiptis į šokių grupes, kad jos parengtų pasirodymą specialiai, pagal ją.

Pramoga įtraukianti vestuvių svečius — pašokdinimas

Vestuvėms galima užsakyti šokio pamoką, kuri paprastai gali trukti nuo 30 min. iki 1-1,5 val., trukmė priklauso nuo susitarimo. Ko gero visi maždaug įsivaizduoja kaip vyksta šokio pamoka. O kas gi yra tas pašokdinimas? Tai lyg tradicinės šokio pamokos alternatyva, kuri vienam šokiui gali trukti nuo 3 iki 10 min. Pašokdinimas yra dinamiškas, jame svarbiau atsipalaidavimas, gerai praleistas laikas ir emocija, o ne teisingai išmokta choreografija. Vestuvių svečiai ir jaunieji šokio pamokos metu mokosi pasirinko šokio žingsnių, o vėliau sušoka ką išmokę. Svečių pašokdinimas gali vykti dinamiškiau, ne pagal įprastą šokio pamokos struktūrą, kurioje yra svarbi žingsnių atlikimo technika. Vestuvių svečiai — pašokdinimo dalyviai trumpai supažindinami su keliais pagrindiniais šokio žingsniais, o tada paleidžiama muzika ir vestuvininkai operatyviai reaguodami į vedančio(-s) šokėjo(-s) sufleravimus bei atkartodami rodomus nesudėtingus, smagius judesius greitai atsipalaiduoja ir ima šokti. Pašokdinimas — šokių aikštelės linksmybių katalizatorius!

Vestuvių svečių pašokdinimas patiks šokio gerbėjams, kurie nevengia šokių aikštelės, na, o šokių šou programa / koncertas — bus puiki pramoga tiems vestuvių svečiams, kurie šokiais mieliau žavisi iš šalies, nei patys įsilieja į juos.

Daugiau informacijos: www.dolcevita.lt

Pirmojo šokio dainos. Celine Dion

10 ROMANTIŠKŲ DAINŲ PIRMAM ŠOKIUI

Daugiau
naujienų

ajax loader